Czy zauważyłeś, że niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem?

Czy chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób małymi i prostymi krokami gromadzić nadwyżki finansowe, które zabezpieczą Ciebie i Twoją rodzinę na lata?

Być może jesteś osobą, która dzisiaj chodzi codziennie do pracy, w której spędza  10-12h dziennie a mimo to Twój wynik finansowy kompletnie Cię nie zadawala, ponieważ od razu wydajesz wszystkie pieniądze.

Zgaduję, ale być może przeszkadza Ci to, że zarabiasz dziś bardzo dobre pieniądze natomiast nie wiesz jak to się stało, że na koniec miesiąca te wszystkie środki znikają z Twojego konta czy portfela, a Ty nie możesz sobie pozwolić na dodatkowe przyjemności czy inwestycje biznesowe, aby pójść krok dalej.

Możliwe, że szukasz sposobu jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi, jak je oszczędzać, jak gromadzić duże nadwyżki,  aby oderwać się od otaczającego Cię świata szarej codzienności.

Może w niektórych sytuacjach zarządzania Twoim majątkiem brakuje Ci pewnych informacji, które powodują, że po prostu nie wiesz jak zgromadzić nadwyżki finansowe.

Jeśli wiesz co mam na myśli, przeczytaj ten artykuł do samego końca.

Myślę, że jednak cała sytuacja może wyglądać inaczej i w sumie to będzie korzystne dla Ciebie.

Może chcesz jeździć dzisiaj nowym, sportowym, luksusowym Mercedesem?

Być może chcesz zabierać swoją drugą połówkę kilka razy w miesiącu, a może nawet w tygodniu na wyśmienitą kolację?

Być może chcesz, aby po spłaceniu wszystkich rachunków oraz raty kredytu zostały Ci jeszcze pieniądze, dzięki którym zabezpieczysz się na długie lata zapewniając sobie i rodzinie bezpieczeństwo?

Być może chcesz zainwestować w pewny biznes, który przynosiłby Ci realny dochód pasywny?

Być możesz chcesz czuć, że żyjesz pełnią życia oraz możesz sobie pozwolić na realizacje każdego marzenia jakie możesz stworzyć w swojej głowie?

Sytuacja wymaga zmiany a jej efektem będzie nowy, pożądany rezultat. Logiczne jest, iż nasuwa się pytanie –Jak? Jak to zrobić? Jak przejść z miejsca, w którym się znajdujemy do miejsca, w którym chcielibyśmy być za jakiś czas?

Chcę Ci powiedzieć, że jest na to rozwiązanie. Rozwiązanie, dzięki któremu możesz jednocześnie luksusowo żyć i gromadzić potężne nadwyżki finansowe.

Bardzo znany na całym świecie amerykański biznesmen T. Harv Eker, który napisał książkę „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie” stworzył innowacyjny sposób gromadzenia nadwyżek finansowych. System T. Harva Eker’a nazywa się „Jars Money Management System”. Jest to znany przez większość przedsiębiorców na całym świecie system budowania nadwyżek finansowych. Gdybyśmy chcieli przetłumaczyć to na język polski nazwalibyśmy go „Systemem sześciu słoików”. Sam system polega na podziale swoich miesięcznych przychodów na sześć kategorii, może to być 6 słoików o których mówi autor, może to być 6 kont/subkont w banku. Najważniejsze jest to, aby konkretny procent przychodu ulokować w odpowiednim miejscu. Przejdźmy do „gęstych” informacji.

Słoik nr. 1: PRZYJEMNOŚĆ (10%)

Słoik numer 1 jest moim ulubionym. Jest on odpowiedzialny za nasze przyjemności. Niech zgadnę, czyżbyś w poprzednim miesiącu wydał na przyjemności więcej niż 10% swojej wypłaty? Niestety większość z nas wydaje bardzo dużą ilość pieniędzy na przyjemności nie kontrolując tego. Każdy z nas lubi wydawać pieniądze i zdecydowanie jest to jedna z czynności, które przychodzą nam najłatwiej.

Przykładowo jeśli zarabiamy 3000zł netto – do słoika nr 1 wkładamy 300zł. Podam Ci teraz kilkanaście przykładów przyjemności, na które możesz przeznaczyć te pieniądze: wyjście ze znajomymi na dyskotekę/baru, zakup nowej marynarki/sukienki, wyjazd na romantyczny weekend z Twoją drugą połówką, wyjście do kina/restauracji.

Są to rzeczy, które mają Ciebie nagrodzić za Twoją pracę, zaangażowanie i wysiłek, który wkładasz w to co robisz, rzeczy które uprzyjemnią Twój czas.

Słoik nr. 2: WIĘKSZE ZAKUPY (10%)

Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś sprzęt na raty np. Telewizor, najnowszy iPhone, rower, nowe meble czy mieszkanie? Bardzo często słyszę, że ktoś wziął dany sprzęt na raty i mówi, że musi spłacać swoje zobowiązanie a nie ma już na nic pieniędzy – właśnie ten słoik jest na to rozwiązaniem.

Słoik numer 2 jest odpowiedzialny za większe zakupy. Dzięki temu zamiast brania produktu na raty, możemy z przyjemnością zakupić daną rzecz za gotówkę zgromadzoną w dłuższym okresie czasu. Wkładamy do niego kolejne 10% naszej wypłaty netto. Za te pieniądze możemy nabyć takie rzeczy jak: wakacje z rodziną, samochód, laptop czy zakupić/wyremontować mieszkanie, telewizor, smartfon, siłownie domową i również tutaj gromadzimy pieniądze na studia dla dzieci.

Słoik nr. 3: EDUKACJA (10%)

Pamiętam, że kiedy pierwszy raz dowiedziałem się o metodzie „Sześciu słoików” właśnie ten zrobił na mnie największe wrażenie. Uświadomiłem sobie, że słoik z środkami przeznaczonymi na edukację zapewni nam dodatkową wiedzę, dzięki której możemy zwiększyć nasze przychody. To jest strzał w dziesiątkę. Podstawą jest, aby w siebie inwestować, a następnie spieniężyć tą wiedzę. Na to właśnie przeznaczona jest zawartość tego słoika, aby dać Ci edukację która zapewni Ci wolność.

Do tego słoika wkładamy również 10% naszych przychodów. Za te pieniądze możemy kupić kompletnie wszystko co wpłynie na nasz rozwój osobisty, dzięki czemu staniemy się lepszą wersją samego siebie. Możemy zakupić, np. książki, audiobooki, szkolenia, seminaria, warsztaty czy egzaminy, która dadzą nam konkretną wiedzę w określonym temacie.

Słoik nr. 4: INWESTYCJE (10%)

 Czy zdarzyło Ci się, że ktoś zaproponował Ci szansę biznesową, dzięki której możesz się wzbogacić a Ty najzwyczajniej na świecie nie miałeś gotówki, aby zainwestować?

Słoik „Inwestycje” jest tym, który pozwoli Ci gromadzić środki finansowe na Twoją przyszłość, aby w odpowiednim czasie i odpowiedniej chwili wcisnąć czerwony przycisk, dzięki któremu otworzysz swój własny biznes lub staniesz się współwłaścicielem jakiegoś projektu. Tutaj również gromadzimy 10% naszej wypłaty. Środki gromadzone w tym słoiku przeznaczone są tylko i wyłącznie na cele inwestycyjne. Możemy je użyć na: inwestycje w nowy biznes/projekt, obracanie środkami na giełdzie, czy zainwestować w  nieruchomości. Bądź po prostu świadom tego, że te pieniądze są po to, aby przynieść Ci Twój realny zysk – Twój własny dochód pasywny.

Słoik nr. 5: Darowizna (10%)

Czy słyszałeś kiedyś o prawie siewu i zbioru?  To co dajesz zawsze wraca do Ciebie zwielokrotnione. Jest i taki słoik, w którym gromadzimy środki (10%), które chcemy podarować innym, pieniądze które oddamy bezinteresownie. Ja często nazywam to dziesięciną dla wszechświata.

Takie środki możemy podarować wszelkim fundacjom charytatywnym, osobom potrzebującym, domom dziecka, schroniskom dla zwierząt czy zgromadzić środki, dzięki którym pomożesz osobie potrzebującej zebrać gotówkę na operację ratującą jej życie. Dobro zawsze wraca – minimum 3 razy. Dla mnie osobiście to “słoik wdzięczności”.

Słoik nr. 6: Opłaty Stałe (50%)

Jest i taki słoik, w którym gromadzimy połowę naszych miesięcznych dochodów. Jeśli zarobiłeś w tym miesiącu 4000zł netto, w tym słoiku powinno się znaleźć 2000zł. Dlaczego w tym słoiku jest tak dużo pieniędzy? Oczywiste jest to, że najwięcej pieniędzy wydajemy na koszty życia codziennego, dlatego jest tutaj aż 50% twoich zarobków. Pieniądze, które tutaj gromadzimy powinny być przeznaczone na: opłatę rachunków (woda, czynsz, prąd, gaz), zakup żywności, paliwo do naszego pojazdu, bilety komunikacji miejskiej, spłatę ewentualnych kredytów, opłaty za telefon czy Internet oraz wszelkie ubezpieczenia.

Podsumowując

Metoda „Jars Money Management System” ma tą zaletę, że zacząć gromadzić nadwyżki tymi prostymi krokami może każdy. Tutaj liczy się bowiem odpowiedzialne zarządzanie środkami finansowymi i gromadzenie ich z głową, a nie zasobność portfela.

Jeśli do tej pory nie udało Ci się zacząć regularnie oszczędzać, powinieneś wcielić w życie metodę Ekera. Po pierwsze, nic Cię to nie kosztuje, a wręcz przeciwnie, możesz na tym tylko zyskać.

Hej! Jeśli jeszcze nie przeczytałeś mojego bezpłatnego ebooka Jak budować biznes sieciowy używając Social Media? to koniecznie kliknij w obrazek poniżej, pobierz go już teraz  i dowiedz jak stać się profesjonalistą na Facebooku!

 

0 0 vote
Article Rating

Dołącz do subskrypcji komentarzy
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Mager
Jan Mager
3 lat temu

Genialny artykuł! Daje do myślenia 😉

Dariusz Łukasik
2 lat temu

Dziękuję za inspirację.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatny ebook, który zwiększy Twoją skuteczność rekrutacji w biznesie sieciowym. To 60 stron i 25 konkretnych strategii.