Jak pracuje mama w MLM? Narzędzia dla kobiet w Marketingu Sieciowym.

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić naprawdę wyjątkową osobę, naszego gościa. Jest to osoba, która w biznesie sieciowym zbudowała zespół ponad 400 osób, za swoje wyniki i zaangażowanie w tym biznesie jeździ dzisiaj nowym Audi A3 w 100% opłacanym przez firmę, z którą współpracuje.

Ponadto ma mistrzowski warsztat pracy w marketingu sieciowym, co więcej buduje swój biznes w 90% online. To za co ja osobiście ją najbardziej podziwiam to to, że poprzez konsultacje i kreowanie liderów, dawanie im feedbacku tworzy naprawę samodzielnych ludzi-liderów, którzy są największym aktywem tego biznesu. Poza tym jest twórcą fanpage’a z edukacją dla branży marketingu sieciowego – “Joanna Piasek- Biznes Sieciowy Po Ludzku”. 

 

Dla mnie prywatnie Asia jest ogromną inspiracją, ponieważ wychowuje dziecko, zajmuje się domem i jednocześnie buduje z domu międzynarodowy biznes sieciowy. Cieszę się, że mogę zawsze do niej zadzwonić i doradzić się również jak pracować z kobietami, bo od tego właśnie jest specjalistką.

Konrad: Asiu, powiedz nam jak Ty sobie radzisz mając dziecko, które właśnie poszło do pierwszej klasy szkoły podstawowej i jednocześnie budując biznes?

Asia: Właśnie po to robię ten biznes, żeby sobie radzić. Obserwuję i widzę jedną rzecz, dla niektórych dzieci są ogromną motywacją do działania, do życia a dla niektórych jedną jedyną, ale za to mocną wymówką. Nie mówię tylko o kobietach-matkach, ale ogólnie o rodzicach.

Konrad: Asiu, pytanie które ja uwielbiam zadawać: jaka jest taka jedna, konkretna rzecz dzięki której Ty zdecydowałaś się na biznes sieciowy?

Asia: Znałam wcześniej potencjał jaki niesie ze sobą branża marketingu sieciowego, jest nim przede wszystkim czas. Ja pracując na etacie, jako pracownik administracyjny w szkole policealnej w samym centrum Poznania doskonale wiedziałam, że ten czas mi po prostu umyka. Co chwilę dostawałam telefony z przedszkola odnośnie Stasia. 

Nie było to dla mnie komfortowe, miałam takie poczucie i zadawałam sobie pytanie czy ja jestem dobrą mamą. Dlatego dla mnie najważniejszy był ten czas, a wiedziałam że pracując online będę mogła być ze Stasiem właśnie wtedy, kiedy on tego najbardziej potrzebuje. Jednym słowem jestem w domu ze swoim synem i pracuję online, realizuję siebie.

Konrad: Powiedz proszę, bo wiem że 90% czasu pracujesz online o czym właśnie wspomniałaś, wiem że używasz narzędzi które bardzo mocno pomagają Ci budować ten biznes. Czym te narzędzia dla Ciebie są i w czym Ci one pomagają?

Asia: Myślę, że każda kobieta a nawet mężczyzna się ze mną zgodzi, że kobiety są wielozadaniowe. My możemy jedną ręką mieszać zupę, drugą ręką rozładowywać zmywarkę, nogą odpychać psa od zupy i jeszcze tłumaczyć dziecku matematykę. Kobiety są wielozadaniowe.

W ogóle żyjemy bardzo szybko i ten czas jest bardzo cenny i co robimy? Inwestujemy w narzędzia, dlatego pojawią się w domu zmywarki, roboty odkurzające. Dla mnie właśnie narzędzie w biznesie sieciowym pomagają być bardziej produktywną jako przedsiębiorczyni i właśnie jako mama.

Mogę zarówno prowadzić konsultacje ze swoimi osobami z zespołu i być ze swoim synem np. na spacerze. To się nie wyklucza, dlatego dla mnie narzędzia w biznesie sieciowym są trampoliną do bycia produktywną i spełnioną kobietą i mamą.

Konrad: Zdecydowanie tak, ja pozwolę sobie spojrzeć z punktu energii męskiej, gdybym miał dzisiaj wbić gwóźdź i miałbym to zrobić własną ręką wolałbym wziąć młotek, bo nie dość, że zrobię to szybciej to jeszcze bardziej skutecznie. Jak najbardziej narzędzia są dziś niezbędne.

Powiedz Asiu, bo na pewno wiele kobiet, które działają w marketingu sieciowym zastanawia się jakich konkretnych narzędzi Ty używasz w biznesie sieciowym, które dają Ci tą wolność czasową?

Asia: Z ogromną radością podzielę się tymi narzędziami, ja mam jedno wielkie marzenie żeby każda mama mogła być ze swoimi dziećmi w domu i nie mieć poczucia straty tego czasu. Dlatego z ogromną radością podzielę się moją piątką narzędzi, które pozwalają mi być produktywną mamą i przedsiębiorcą.

Linki

Pierwszym najważniejszym narzędziem dla mnie są linki z nagraniami wideo. Bo jeżeli ja mam taki link np. na YouTube a najczęściej zadawane nam pytanie brzmi “a na czym ten biznes polega? a co ja miałabym tutaj robić?”, jeżeli ja miałabym pięciu osobom w ciągu dnia tłumaczyć biznes, plan kariery itd. to nie mogłabym powiedzieć, że ja pracuję mądrze. Właśnie o to chodzi żeby pracować mądrze a nie ciężko.

Ja prowadząc rozmowy zadaje po prostu pytanie, czy gdybym wysłała taki link to ktoś by to obejrzał więc w ciągu 30 minut rozmowy jestem w stanie wysłać 5 linków, gdzie ktoś za mnie tłumaczy o co chodzi w tym biznesie i co miałaby/miałby robić.

Linki robią robotę za Ciebie. Ty możesz być na spacerze ze swoimi dzieckiem a ktoś pracuje za Ciebie.

Smartphone

Kolejnym punktem jest smartphone, kiedy sobie pomyślę że jeszcze dwa lata temu ktoś by mi powiedział, że to będzie mój najlepszy przyjaciel to bym nie uwierzyła. Kiedyś dodzwonienie się do mnie graniczyło z cudem, a teraz ja ubóstwiam to urządzenie bo szczerze powiedziawszy nie lubię siedzieć przed laptopem.

Smartphone, bo pracujemy w social media, na naszym Facebooku czy Instagramie. Jak ja się cieszę, że nie muszę się po kilkanaście razy malować, bo tego nie lubię, czy się przebierać. Co było dla mnie najważniejsze? Aby mieć dobry aparat, bo dobry aparat robi robotę. Nie muszę wtedy iść do profesjonalnego fotografa, chociaż taka sesja też jest super.

Smartphonem możesz sobie zrobić zdjęcie gdziekolwiek jesteś, nawet właśnie na tym spacerze z dzieckiem. Jak się już umalujesz np. na imieniny do cioci Basi, to przed wyjściem też zrób sobie zdjęcie na tle białej ściany i masz super zdjęcie profilowe lub na post, bo pracujemy na naszym profilu Facebook.

Bezprzewodowe słuchawki

Następnym punktem bez którego nie wyobrażam sobie życia, są słuchawki bezprzewodowe. Osoba, która wymyśliła słuchawki bezprzewodowe dla mam to według mnie powinna dostać wszystkie nagrody świata. Czego każda mama nie lubi i czego chce uniknąć? Żeby jej dziecko nie siedziało przed komputerem czy z telefonem w ręku więc skoro ja tego nie chce to ono nie może tego widzieć u mnie. Dziecko uczy się obserwując rodzica, więc co ja robię? Zakładam słuchawki bezprzewodowe, a że mam długie włosy mogę zakryć uszy, wychodzę na spacer i jestem jednocześnie na szkoleniu. Nie będę się ograniczać.

Jestem zarówno z dzieckiem kiedy mnie potrzebuje, ma ono moją uważność a ja mogę być na szkoleniu bądź prowadzić rozmowy ze swoimi przyszłymi partnerami biznesowymi lub osobami w moim zespole. Nie mam poczucia braku, że mnie nie ma, że coś mnie omija. Uważam słuchawki za jedno z głównych narzędzi dla każdej mamy.

Kalendarz

Kolejnym narzędziem jest kalendarz, kiedyś zegarek, kalendarz czy smartphone mógł dla mnie nie istnieć a teraz nie wyobrażam sobie życia bez kalendarza. Jestem mamą pierwszoklasisty i nagle stałam się szoferem, na całe szczęście dostałam auto więc mogę spełniać się w tej roli. Jak to wszystko połączyć, ogarnąć? 

Kobiety uwielbiają pisać, dlatego mam przy laptopie kalendarz-planer papierowy, który jest jednocześnie połączony z aplikacją. Po zakończonej pracy skanuje stronę, którą zapisałam i aplikacja automatycznie przerzuca mi te informacje do smartphona więc nic mi nie umyka.

Co więcej  korzystam też z kalendarza google, bo mam rodzinę, narzeczonego który często jest w rozjazdach więc żeby to wszystko pogodzić prowadzimy wspólny kalendarz google. Mamy w nim bloki czasowe i On doskonale wie, że np. pomiędzy 9 a 10 nie odbiorę od niego telefonu bo mam ten czas przeznaczony na pracę, swoją własną pracę. Kobieta w domu to nie znaczy, że nie pracuje. Pozwala nam to uniknąć niepotrzebnych zgrzytów w związku. Polecam prowadzić sobie taki kalendarz google, pozwala to wiedzieć co się z kim dzieje w danym czasie. 

Lider

Następnym punktem, bardzo ważnym i związanym konkretnie z naszą branżą, to narzędzie w postaci naszego lidera. Jak można wykorzystać lidera? Kiedy przypomnę sobie moje początki, to ja bardzo się frustrowałam tym, że nie mam efektów. 

Często ludzie oczekują od nas, żebyśmy dali dowód i zadają pytania “ A Ty ile już zarabiasz? Na jakiej pozycji jesteś?”. Ja pomyślałam sobie wtedy, że bardzo nie lubię kłamać, a często zdarza się w tym biznesie, że c ktoś obiecuje gruszki na wierzbie, ale po co? Dlatego krążą takie a nie inne przekonania na temat biznesu sieciowego. 

Pomyślałam wtedy, że ja będę zapraszać swojego lidera do rozmowy trójstronnej na Zoom czy na Messengerze. To narzędzie nazywa się trójkąt sukcesu, bo nasz upline/lider ma wiedzę i autorytet w tej dziedzinie.

Co więcej upline jest mi potrzebny, żeby konsultować się z nim. Ja wiem jak ważne są konsultacje, uwielbiam je i znam ich moc. Lider widzi więcej, jest takim naszym lustrem.

Dlatego korzystajmy z tych narzędzi, aby być bardziej produktywnymi mamami i bizneswoman.

Konrad: Asiu, ja pozwolę sobie podsumować to co powiedziałaś, bo jest to niezwykle istotne. Ja uważam, że są to narzędzia dla każdej kobiety, która chce dzisiaj działać w biznesie sieciowym mądrze a nie ciężko. 

Podsumujmy sobie: linki i wideo – możesz sama/sam nagrać wideo lub skorzystać z linków Twojego lidera np. z YouTuba i nie musisz robić pięciu spotkań dziennie, które zajmą 5 godzin Twojego czasu, tylko możesz się umówić z tą osobą, że obejrzy przesłane nagrania. Wykonanie pięć razy czynności kopiuj-wklej na messengerze zajmuje maksymalnie 2 minuty czasu.

Po drugie zainwestuj w dobrego smartphona, który robi dobre zdjęcia i zdjęcia portretowe, dzięki którym możesz robić idealny materiał na social media, bo te zdjęcia sprzedają.

Trzecią rzeczą o której powiedziałaś są słuchawki bluetooth, to jest petarda. Ja akurat nie mam tak długich włosów, ale jeśli faktycznie założysz te słuchawki i przysłonisz to włosami to dzieci ich nie widzą i nie będą tego duplikować.

Czwartą rzeczą jest kalendarz google, żeby zaplanować swój czas z rodziną, czas własny i czas kiedy pracuje oraz kiedy wyłączam laptopa. Często ludzie w biznesie sieciowym się zatracają i tylko pracują a bardzo ważne jest, aby zadbać o siebie i odpocząć.

Piątą rzeczą, którą podałaś jest Twój lider. Nie bój się korzystać ze swojego uplina, traktuj go jako narzędzie jak to nazwałaś. Lider jest tą osobą, która widzi więcej więc potrafi spojrzeć chłodno na Twój biznes, z pozycji obserwatora. Potrafi również pomóc Ci czy nauczyć Cię tych pierwszych finalizacji spotkań, żeby jeszcze skuteczniej rekrutować nowe osoby do swojego zespołu, korzystaj z jego konsultacji. Ja wyznaję zasadę, że nie konsultuje ludzi w moim zespole jeśli ja nie skonsultuję sam siebie z górą, czyli nie dowiem się co należy zrobić.

Jeśli masz pytania do Asi i chcesz poznać jej strategię lub być może chcesz zacząć z nią współpracować to kliknij w poniższy link, który przekieruje Cię do Fanpage Asi “Joanna Piasek- Biznes Sieciowy Po Ludzku”  – znajdziesz go na Facebooku.

 

 

Dzięki Ci wielkie Asiu za tą cenną wiedzę, twoją wartość i mam nadzieję, że jeszcze nie raz dasz się zaprosić do podzielenia swoją wiedzą!

 

Z góry dzięki wielkie i kłaniam się w pas za Twoją pomoc. 

Pozdrawiam,

Konrad!

0 0 vote
Article Rating

Dołącz do subskrypcji komentarzy
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatny ebook, który zwiększy Twoją skuteczność rekrutacji w biznesie sieciowym. To 60 stron i 25 konkretnych strategii.