Jak Rekrutować do Biznesu Sieciowego (MLM) Przez Internet ?

Jesteś network marketerem ? 

Chcesz zacząć zarabiać w branży MLM używając Social Media i Internetu? 

Jeśli odpowiedziałeś TAK na chociaż jedno z tych pytań, to przeczytaj ten artykuł dokładnie do samego końca.

Moje początki w świecie biznesu sieciowego…

Pamiętam jakby to było wczoraj, kiedy zaczynałem moją przygodę z marketingiem sieciowym. Umówiłem się z moim znajomym Michałem na pierwsze spotkanie, aby pokazać mu możliwość biznesową jaką oferuje firma, z którą współpracuje. Byłem wtedy studentem, miałem 22 lata a serce stało mi w gardle. 

Tak się zestresowałem, że przez pierwsze 45 min nie dałem dojść mojemu znajomemu do słowa. Zagadałem go i być może to dziwne, ale nie był zainteresowany. Nie ukrywajmy, ale dla nowej osoby, która zaczyna swoją drogę w MLM przeprowadzenie prezentacji to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Czy Ty też masz takie doświadczenia ze swoich pierwszych prezentacji?

Czy zadałeś sobie kiedyś pytanie, ile pieniędzy wydajesz na kawy czy herbaty wypite podczas spotkań biznesowych?

Jeśli nie to pozwól, że przybliżę Ci te kwoty, ponieważ ja lubię liczyć:
3 (spotkania dziennie) * 8 zł (czarna kawa) = 24zł
24 zł * 5 dni w tygodniu = 120 zł

120 zł * 4 tygodnie = 480 zł 

Wynik może zaskakiwać. Wydane prawie 500zł miesięcznie na kawkę na spotkaniach. Mało? Dużo? Zależnie od budżetu domowego. Uważam, że to nie mała kwota dla osoby będącej na początku biznesu.

Ile kosztuje Cię miesięczne paliwo do samochodu lub koszt biletu parkingowego? A co w sytuacji, kiedy jedziesz na spotkanie do innego miasta? Musisz mieć co jeść i gdzie spać więc trzeba opłacić hotel, posiłki, być może koszt sali na której przeprowadzasz prezentacje.

Ja pochodzę z Częstochowy i  to właśnie tam zaczynałem pierwsze spotkania i budowę zespołu MLM. Mam cały warsztat pracy offline czyli robienie spotkań w kawiarniach czy restauracjach, bo takiej pracy nauczyli mnie moi liderzy.

Jednak przyszedł moment, w którym zespół zaczął się rozrastać i coraz więcej nowych osób pojawiało się we Wrocławiu więc postanowiłem zacząć rozbudowywać tam zespół. Zazwyczaj kiedy wyjeżdżałem to na 2-3 dni, ponieważ wyjazd na jeden dzień był nieopłacalny ze względu na odległość. Początkowo nocowałem u mojego kuzyna, który tam studiował, ponieważ chciałem zredukować koszty, następnie zacząłem nocować w hotelu. 

Chcę się z Tobą podzielić kosztami wyjazdu na 3 dni do innego miasta:

  • Hotel ze śniadaniem, ok. 180zł/dobę (o ile wcześniej znajdziesz dobrą ofertę na booking) * 2 doby = 360 zł
  •  Paliwo z Częstochowy do Wrocławia (w dwie strony): 160 zł
  • Minimum 5 spotkań dziennie: 16 zł (2x kawka) + 15 zł (3x woda) + ok. 30 zł (obiad) + kolacja ok. 25 zł = 81 zł * 3 dni = 243 zł

Nie wliczam w to kosztów parkingów, paliwa na mieście i innych dodatków. Łącznie 763 zł. A jeśli chcesz rozkręcić dane miasto i zbudować tam prawdziwy zespół to wiedz, że raz w tygodniu trzeba tam być. 

Szczerze to kocham spotkania z ludźmi, ale wyjazdy zaczęły mnie męczyć więc zacząłem szukać rozwiązań jak robić to przez Internet jednocześnie tnąc koszty.

Trzeba zrozumieć, że Biznes Sieciowy to biznes jak każdy inny. Trzeba wziąć za niego odpowiedzialność i zbudować go. Twój biznes zaczyna się od Ciebie…

Jakby to było…

Pomyśl, że są na świecie osoby, które z zacisza własnego domu prowadzą biznes online. Wyobraź sobie jakby to było, gdybyś to właśnie Ty mógł żyć dokładnie w ten sam sposób?

Twój salon lub inne ulubione miejsce w domu może stać się Twoim biurem. Pracując siedząc we własnym wygodnym fotelu, w miękkich kapciach i z gorącą kawą przygotowaną w twoim ulubionym kubku. Bez wychodzenia z domu możesz prowadzić rozmowę z osobą na drugim końcu świata, możesz budować globalny biznes. Poza tym praca online jest dziś sexy!

W dobie obecnej sytuacji w kraju jest to najbardziej komfortowa i bezpieczna forma pracy, ponieważ nie musisz opuszczać własnego domu a kurier dostarczy produkt prosto pod drzwi twojego konsumenta lub partnera biznesowego. (Dzięki wielkie za kurierów!) Czy nie jest to proste?

Kolejnym ogromnym plusem działalności online jest praca z dowolnego miejsca na Ziemi przy użyciu tylko i wyłącznie smartfona. Telefony najnowszych generacji pozwalają nam już nie tylko na dzwonienie czy wysyłanie SMSów, ale możemy mieć w nich zawarte całe biuro: programy tekstowe, graficzne, kalkulacyjne – co tylko chcesz!

Kluczowym aspektem, którym ja się kierowałem podczas wyboru telefonu były właściwości aparatu przedniego (do robienia selfie) i tylnego, obszerność jego pamięci, szybkość działania oraz wytrzymałość baterii na jednym naładowaniu. Ja wybrałem iPhone’a 11, ale mogę śmiało polecić modele już od iPhone 8 lub wyższe.

Pomyśl jakby to było, gdyby Twoim jedynym kosztem biznesu był miesięczny abonament wirtualnego pokoju spotkań w aplikacji Zoom, która w marcu 2020 odnotowała dziesięciokrotny wzrost użytkowników z 20 mln do 200 mln. Oznacza to, że coraz więcej osób przenosi swoje biznesy do Internetu, bo dziś online jest sexy!  

Kwoty zaczynają się od 14,99 USD miesięcznie. To dobry pakiet, aby zacząć ponieważ pozwala on na gromadzenie do 100 osób w jednym pokoju a czas trwania spotkania to aż 24h. To oznacza, że możesz przeprowadzać prezentację swojego biznesu dla 100 osób jednocześnie! Wystarczy, że wyślesz swoim odbiorcom link do spotkania online. Zamiast kosztów paliwa, posiłków, kaw, noclegów czy sal szkoleniowych tylko niespełna 60 zł miesięcznie.

Tylko spójrz jak ogromna jest to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. Zamiast stać w korkach, marnować czas na przedostanie się z jednego punktu miasta do drugiego na kolejne spotkanie możesz poświęcić ten czas swojej rodzinie, na rozwijanie swoich pasji lub wykorzystać go na cokolwiek masz ochotę. 

Możesz w końcu ułożyć z synem najnowszą makietę z klocków Lego, stać się księżniczką/księciem dla swojej córki i wejść z nią w magiczny czas zabawy. W końcu będziesz mógł/mogła poczytać bajkę na dobranoc swoim dzieciom bez obawy, że wrócisz do domu kiedy one będą już spały. Możesz wykorzystać ten czas na romantyczną kolację ze swoją połówką i zacieśnienie waszej relacji. Jesteś panem własnego czasu. Dlatego chciałbym Ci powiedzieć jakie ja znalazłem rozwiązanie, aby uwolnić swój czas.

7-Krokowy System Rekrutacji MLM w Social Media…

Korzystałem i wciąż korzystam ze szkoleń tworzonych przez osoby, które budują biznes sieciowy na całym świecie. Jednak wiadomo, że każdy rynek jest inny, w każdym kraju ludzie mają różną mentalność i podejście do wielu spraw. To co sprawdza się na rynkach zagranicznych niekoniecznie sprawdzi się na polskim podwórku. 

Dlatego też zebrałem najbardziej skuteczne strategie i przetestowałem je w przeciągu ostatnich 2 lat na rynku Polskim. Spośród nich wybrałem te najbardziej skuteczne i stworzyłem swój autorski system, który nazwałem “7-krokowy system rekrutacji MLM w Social Media”. 

Poniżej ujawniam sekret i dzielę się moim know-how, dzięki któremu zbudowałem zespół ponad 2500 osób i zarabiam 5-cyfrowe kwoty każdego miesiąca. Czerp pełnymi garściami! 

Krok 1: Zaktualizuj swój profil w Social Mediach

Mam tutaj na myśli Twój profil osobisty na portalach, takich jak: Facebook, Twitter czy LikedIn, bądź w aplikacjach społecznościowych typu Instagram. Zapytasz, dlaczego jest to tak ważne? Już śpieszę z odpowiedzią. Chodzi o to, że w momencie kiedy ktoś wyszukuje Twoje imię i nazwisko, na wyżej wspomnianych portalach, Twój profil ma wyglądać profesjonalnie. 

Spójrz na swoje zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle oraz biogram. Czy ludzie zobaczą w Tobie autorytet, potraktują Cię poważnie w momencie, gdy na Twoim zdjęciu profilowym jest kot lub pies? Nie sądzę. 

Twoje zdjęcie profilowe powinno być aktualne, najlepiej na jasnym tle i z Twoim szczerym uśmiechem. Zdjęcie w tle jest Twoim osobistym billboardem, umieść na nim informacje o twoim hobby, czym się zajmujesz lub w jaki sposób możesz komuś pomóc. 

Zaktualizuj swój biogram o informacje na temat swojej edukacji, pracy oraz miejsca zamieszkania. Ostatnim krokiem jest usunięcie nie wspierających zdjęć, np. z imprezy lub starych czasów. Wystarczy, że wykonasz tą czynność raz a Twój profil zmieni się nie do poznania.

Krok 2: Dodaj post na Facebooku

Nie, nie mam tutaj na myśli postu ze “śmiesznym” zdjęciem. Dając wartościowe posty swoim odbiorcom budujesz swój autorytet, stajesz się ekspertem w danej dziedzinie. To tak jakbyś “wyciągał” swoje myśli z głowy i pokazywał je innym. Zastanów się co Ty sam chciałbyś się dowiedzieć, o czym przeczytać i właśnie to daj swojej społeczności. 

Posty powinny nieść taką wartość, która będzie miała wpływ na odbiorców, będzie ich angażować do dyskusji lub rozważań na dany temat. Istnieją trzy główne tematy, na które warto zwrócić uwagę i są to: styl życia, osiągnięte rezultaty oraz edukacja, czyli Twoja wiedza.

Bardzo ważne jest, abyś tworzył posty regularnie i pokazywał na swoim profilu SIEBIE. Twoi odbiorcy wchodzą na Twój profil, aby zobaczyć Ciebie. Stań się producentem, nie konsumentem treści. 

Krok 3: Buduj listę kontaktów

Czy słyszałeś kiedyś zwrot  “ciepłe kontakty”? Są to wszystkie te osoby, które dodały reakcję lub komentarz pod Twoim postem na Facebooku. Nazywam je “ciepłymi” dlatego, że są to odbiorcy, którzy interesują się Twoją działalnością, tym czym się zajmujesz i co masz do powiedzenia. Z takimi osobami łatwiej jest zbudować relację.

Lista kontaktów to nic innego jak plik w programie Excel czy Word, lub zwykła kartka papieru z listą osób, na której zapisujemy imię i nazwisko, numer telefonu oraz notatki dotyczące danej osoby (np. skąd się znacie, link do jej profilu Facebook itp.). Warto tworzyć takie listy właśnie w programach komputerowych ze względu na to, że w każdej chwili możemy ją łatwo edytować.

Krok 4: Zbuduj relację

Następnym krokiem po wpisaniu danej osoby na listę kontaktów jest jej poznanie, inaczej zbudowanie z nią relacji. Porozmawiaj, dowiedz się kim dana osoba jest, czym się zajmuje, z czym się obecnie zmaga w swoim życiu. Nazywam to znalezieniem “bólu”. Chodzi o to, aby zidentyfikować palący problem a następnie pomóc znaleźć jego rozwiązanie. Pozwól się wygadać, usłysz a nie słuchaj. 

Bardzo ważne jest, aby nie budować relacji przy użyciu Messengera, wykorzystaj go tylko do wstępnego zapoznania i zdobycia numeru telefonu danej osoby. Następnie właśnie przez rozmowy telefonicznie zbuduj relację, zidentyfikuj problem, zakontraktuj obejrzenie prezentacji, umów się na spotkanie lub sfinalizuj rozmowę. 

Krok 5: Pokaż okazję

W momencie, gdy już wiesz z czym dana osoba się zmaga możesz przedstawić jej możliwość współpracy. W zależności od problemu są dwie opcje: współpraca pod kątem biznesu (jeśli ktoś zmaga się z problemami finansowymi) lub jako konsument produktu (jeśli produkt oferowany przez firmę, z którą współpracujesz, rozwiąże problemy tej osoby, np. zdrowotne). 

Kluczem do uniknięcia odrzucenia naszej oferty jest to, aby nigdy nie rozmawiać o biznesie/firmie do momentu, aż nie dowiemy się czego dana osoba potrzebuje lub kiedy sama będzie chciała się dowiedzieć czym się zajmujesz. 

Świetnym sposobem pokazania takiej okazji jest wykorzystanie nagranej prezentacji. Jeśli Ty sam jeszcze nie czujesz się na siłach lub nie masz wystarczającego doświadczenia, aby samodzielnie przeprowadzić taką prezentację wykorzystaj gotowe nagranie swojego lidera. 

Ważną rzeczą jest, aby zakontraktować z daną osobą obejrzenie takiego materiału, np. poprzez pytania: Czy gdybym wysłał Ci nagranie to je obejrzysz?  Do kiedy na pewno obejrzysz to nagranie ? Pozwoli Ci to uniknąć wymówek tej osoby, że nie miała czasu lub okazji do tego zajrzeć. 

Pamiętaj, że najgorsza prezentacja to ta nie zrobiona! 

Krok 6: Kontynuacja (Follow Up) i Zamknięcie

Następnym krokiem po obejrzeniu prezentacji jest tzw. Follow Up, czyli drugi kontakt z tą osobą zamykający spotkanie. Wykorzystuje do tego pytania finalizujące, typu: Co Ci się najbardziej spodobało? Jakich informacji jeszcze potrzebujesz, aby podjąć współpracę ze mną ? 

Pozwalają one dowiedzieć się w jakim miejscu  jest dana osoba, czy jest zainteresowana biznesem i współpracą a może chce użyć tylko produktów? W tym punkcie dowiadujemy się jakie są plany i odczucia potencjalnego partnera biznesowego lub konsumenta. 

Krok 7: Duplikacja

Ostatnim punktem 7 – Krokowego Systemu Rekrutacji jest Duplikacja, czyli wdrożenie nowej osoby w system. Po przejściu kroków od 1 do 7 wystarczy teraz, że będziesz powtarzał kroki od 2 do 7 tak długo, aż osiągniesz wymarzoną pozycję w firmie marketingu sieciowego z którą współpracujesz. 

Naucz nowe osoby w swoim zespole wykonywać te same kroki regularnie, dokładnie i według tego prostego, przedstawionego schematu. Następnie zadbaj o to, aby oni nauczyli nowe osoby w ich zespołach wykonywać te same czynności, czyli duplikacja, duplikacja i jeszcze raz duplikacja – to klucz do sukcesu. W ten sposób cały twój team będzie powielał sprawdzony schemat, który daje szybkie i ogromne rezultaty. 

Szalony Pomysł…

Nie ukrywam, że od zawsze boli mnie to, jak niektóre osoby promują MLM w Polsce.

Uważam, że raczej przekazują swoim partnerom biznesowym wiedzę o tym, jak zrazić do siebie ludzi, a nie budować poważny biznes.

Dlatego zdecydowałem się na krok, o którym wiele osób z mojego otoczenia mówiło, że jest kompletnie szalony

>>> Ujawniam mój sekretny model działania w biznesie sieciowym “7-Krokowy System Rekrutacji MLM w Social Media”. <<<

Ten model pomógł mi zbudować zespół blisko 2500 partnerów biznesowych i klientów, z którym obecnie robimy ponad 500,000 zł obrotu miesięcznie.

>>> KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ SZKOLENIE <<<

Co może się wydarzyć w Twoim biznesie jeśli wdrożysz 7-krokowy system rekrutacji?

Pamiętam moment w którym już ułożyłem cały system i zacząłem nim działać, a w moim biznesie zaczęła się dziać magia. Wszystko było przejrzyste, jasne i proste. Ja po prostu wiedziałem co mam robić i dzięki temu mogłem szybko rekrutować nowe osoby do zespołu. Następnie wdrażać je w system pracy i prosto duplikować moje działania co daje mi dochód odnawialny, o którym wszyscy w tej branży mówią.Dzięki temu systemowi w ciągu kolejnych 6 miesięcy pomnożyłem mój obrót czterokrotnie. 

Poznaj opinie osób, które również zastosowały system:

“Dzięki 7-krokowemu systemowi rekrutacji i otrzymanej strategii od Konrada efekty są piorunujące. W ciągu 6 miesięcy od zera zbudowałam zespół blisko 200 osób, uzyskałam pozycję Menadżera Regionalnego w firmie z którą współpracuję, mam stały dochód ponad 5000zł i wypracowałam kwalifikacje na nowego Mercedesa C-Klasę.”

 – Maria Korczak (Kosmetolog, Słupsk)

 

 

“Rozpoczęłam współpracę z nową firmą stosując strategie Konrada. Wszystko zadziałało. W pierwszym miesiącu zarobiłam 800 zł, w drugim 1100 zł i 1500 zł w trzecim. W 3 miesiące zbudowałam zespół ponad 40 osób.”

– Ewelina Kocik (Mama dwójki dzieci, Częstochowa)

 

 

 

Teraz zastanów się, co może się wydarzyć w Twoim biznesie jeśli TY wdrożysz ten system?

Co może się wydarzyć w twoim życiu jeśli nadal będzie tak jak jest?

Zastanawiałeś się kiedyś jak będzie wyglądać Twoja przyszłość ? Obecna sytuacja skłania do refleksji, przewartościowania pewnych rzeczy i zastanowienia się czy dalej chcę żyć tak jak teraz. A może właśnie to jest dobry czas na zmianę?

Szczerze mówiąc ja sam nie chce wiedzieć, gdzie byłbym dzisiaj gdybym nie podjął decyzji o budowaniu biznesu sieciowego online. W obecnej sytuacji  bez warsztatu pracy w Internecie prawdopodobnie mój biznes stałby w miejscu, zespół nie rozwijał się a ja ze stresu nie wiedziałbym co zrobić.

Wszyscy obserwujemy czas kryzysu wywołanego epidemią. Wiele firm musi zwolnić pracowników, ograniczyć działalność lub po prostu zamknąć biznes. Tylko co później? Jeśli jesteś właścicielem biznesu tradycyjnego opartego tylko i wyłącznie na działalności tradycyjnej offline jak będzie wyglądała Twoja przyszłość? 

A jeśli jesteś osobą zatrudnioną na etacie posiadającą kredyt hipoteczny i nagle Twój pracodawca musi obciąć Twoje wynagrodzenie o 20%, 30% lub nawet 50% to jak sobie poradzisz? Nie będziesz w stanie zapłacić raty, uregulować rachunków czy zrobić zakupów. Jak się zachowasz w sytuacji kiedy z dnia na dzień otrzymasz wypowiedzenie z pracy? W tym okresie wszystkie firmy szukają możliwości obcięcia kosztów więc nie będzie łatwo o nowy etat.

Takie sytuacje, jakie obserwujemy obecnie, na całe szczęście nie są naszą codziennością i zdarzają się naprawdę rzadko. Myślę jednak, że jest to dobry moment na zrobienie małego przystanku stop i zastanowienie się nad swoją przyszłością.

Jeśli masz dzieci to na pewno jak każdy rodzic chcesz dla nich jak najlepiej. Chcesz im zapewnić bezpieczeństwo, wykształcenie, dobry start w przyszłość. Być może Twoje dziecko ma wielkie aspiracje i chce studiować w innym mieście a może nawet w innym kraju. Jak będziesz się czuł, jeśli będziesz musiał mu tego odmówić, bo nie będzie Cię na to stać? Jak będziesz się czuł, jeśli nie będziesz w stanie pomóc mu finansowo np. przy kupnie mieszkania lub organizacji wesela?

Pomyśl teraz o sobie i swojej działalności. Jeśli jesteś, np. fryzjerem prowadzącym własny zakład i zatrudniasz tylko jednego pracownika, co się wydarzy jeśli Ty złamiesz rękę, nogę lub ulegniesz innemu wypadkowi? Obrót twojej działalności spadnie o 50%, bo tylko twój pracownik będzie mógł obsłużyć klientów! Finanse twojej firmy są zachwiane, ale również Twój prywatny budżet na tym cierpi, ponieważ nie dostarczasz mu przychodów. W tej samej sytuacji znajdują się fizjoterapeuci, kosmetyczki, kosmetolodzy i wiele, wiele innych zawodów. 

Chcesz zacząć już tu i teraz?

Obecnie kluczem do budowania efektywnego biznesu sieciowego są Social Media i Internet. Naucz się wykorzystywać te narzędzia prawidłowo, a zobaczysz, że budowanie biznesu i rekrutowanie kolejnych partnerów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. 

Chcesz łatwo nawiązywać nowe relacje i szukać kontaktów biznesowych na Facebooku, aby Twoja lista rosła z każdym dniem? 

W takim razie odbierz całkowicie za darmo ebooka „Jak budować biznes sieciowy używając Social Media?”

To 60 stron samych konkretów. 25 skutecznych strategii, które zwiększą Twoją sprzedaż i pokażą jak budować biznes sieciowy na Facebooku na taki poziom, o jakim Ci się nie śniło. Udostępniam ją całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij w okładkę.

 

Jeśli tu dotarłeś, to znaczy, że naprawdę Ci zależy – zamiast szukać wymówek, chcesz działać. Dzięki wielkie za Twój czas i mam do Ciebie niesamowicie ważną prośbę.

Znasz osoby, które chcą coś zmienić w swoim życiu i chcą nauczyć się budować MLM używając Social Media?

Koniecznie wyślij im link do tego tekstu (np. na messenger), bo na pewno zwiększy to ich świadomość i ułatwi Ci pozyskiwanie nowych kontaktów.

Z góry dzięki wielkie i kłaniam się w pas za Twoją pomoc 🙂

Pozdrawiam,
Konrad!

5 4 votes
Article Rating

Dołącz do subskrypcji komentarzy
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
1 rok temu

Super tekst, Konrad! 👍 Dzięki i udostępniam 🙂

Samanta
Samanta
1 rok temu

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Czuję się bardziej pewna w swojej decyzji dotyczącej podjęcia pracy w MLM. Dajesz mega wsparcie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatny ebook, który zwiększy Twoją skuteczność rekrutacji w biznesie sieciowym. To 60 stron i 25 konkretnych strategii.